Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Turecko > Egejská riviéra

Egejská riviéra - Turecko

Egejská riviéra - Turecko

 Egejská riviéra

Egejská riviéra je opravdovým přírodním skvostem. Nabízejí se vám nádherné pláže a především zátoky s tyrkysově průzračným mořem, spoustou zeleně a horskými masivy v pozadí. Jakýmsi symbolem Egejské riviéry je bezesporu nejfotografovanější pláž na světě ve tvaru jazyka, nacházející se v nádherné azurové laguně v letovisku Ölüdeniz.

Milovníci aktivní dovolené a adrenalinových sportů přijíždějí právě sem za paraglidingem z hory Babadag s nezapomenutelným pohledem na tuto pláž. Egejská riviéra je také dobrým výchozím bodem mnoha zajímavých fakultativních výletů, ať už za poznáním historie Efesu, Pamukkale či skalních hrobek v Tlosu, tak za nádhernou přírodou ve skalním kaňonu Saklikent nebo na známou pláž Iztuzu, kam svá vajíčka klade ohrožený druh želvy karety obecné. Pobytem na Egejské riviéře budete jistě nadšeni.

Fethiye

Nádherná oblast nacházející se na pobřeží Egejského moře. Původní název tohoto městečka byl Telmessos a v antické době šlo o jedno z nejdůležitějších měst Lýkie. Dnešní Fethiye je poměrně mladým, o to však vyhledávanějším prázdninovým cílem mnoha turistů. Z antické doby se zde dochovala řada lýkijských skalních hrobů a ruin křižácké tvrze. Centrum moderní Fethiye je nyní postaveno kolem krásného jachtového přístavu. Kapacity, které se zde nacházejí, jsou situovány v okolí Fethiye a jsou obklopeny piniovými lesy, olivovníky, vavříny, myrtou, platany a akáciemi. Dovolená v této nádherné přírodě u azurových vod lemovaných horami bude jistě neopakovatelným zážitkem.

Transfer z letiště v Dalamanu do hotelů v této oblasti trvá zhruba 1 hodinu.

Calis

Malebné letovisko Calis je od centra Fethiye vzdáleno zhruba 5 km. Mezi ním a Fethiyí je pravidelné spojení lodí nebo dolmušem (místní minibus). Toto menší, klidnější středisko s dlouhou písčito-oblázkovou pláží a krásnou plážovou promenádou, která láká k večerním romantickým procházkám, doporučujeme především klientům, kteří dávají přednost klidnější dovolené.

Ölüdeniz

Pouhých 14 km od Fethiye se nachází doslova turecký poklad, kterým je středisko s nádherně bělostnou pláží – Ölüdeniz. Tato pláž ve tvaru jazyka je nejznámější pláží Turecka. Patří k hlavním výletním cílům klientů ubytovaných v okolních střediscích. Tato pláž byla zařazena mezi dvacet nejkrásnějších pláží světa, mezi které patří kupříkladu pláže na Havaji, Fidži nebo Maledivách.

Marmaris

Toto letovisko je dnes příznačně označováno jako Zelený Marmaris, což plně vystihuje vzhled města a okolí. Překrásná přírodní scenérie okouzlí každého návštěvníka. Známý je zdejší významný přístav jachet Netsel. Kolorit města pak dokresluje labyrint úzkých uliček, spousta barů a restaurací, pevnost s muzeem či bazar se svým kervansarayem. Pokud hledáte romantiku uprostřed zeleně, průzračné moře a stejně tak i zábavu, je Marmaris ideálním cílem vaší dovolené.

Transfer z letiště v Dalamanu trvá zhruba 1 hodinu.

Icmeler

Letovisko je vzdáleno pouhých 8 km od Marmarisu a je označováno za jednu z jeho městských částí. Mezi oběma středisky je zabezpečována pravidelná doprava dolmušem (místní minibus). Icmeler láká především překrásnými písčito-oblázkovými plážemi, které získaly prestižní ocenění za čistotu – Modrou vlajku.

Toto místo doporučujeme všem, kteří chtějí strávit relaxační dovolenou. Nádhera okolních hor, které jako by vystupovaly přímo z průzračného moře, vám dá zapomenout na veškeré starosti všedního dne a prožijete tak dovolenou, na kterou budete dlouho rádi vzpomínat

zpět

 
Facebook