Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Thajsko > Koh Samui

Koh Samui - Thajsko

Koh Samui - Thajsko

Pouze 1 hod. 30 min. letu z Bangkoku vás dělí od ráje v Jihočínském moři. Jemný bílý písek, zelené kopce porostlé kokosovými palmami a tropickou flórou byly také v posledních 10 letech objeveny turisty z celého světa. Odpočinek na nekonečných plážích, které uspokojí i velmi náročného klienta. Ostrov pro romantiky, ale i pro mladší generaci, která obdivuje večerní kluby či diskotéky, které nalezne ve středisku Chaweng Beach. Při letech na ostrov Phuket možnost přejezdu lodí na Koh Samui.

Let z Bangkoku: 1 hod. 40 min.

Díky bílým plážím, korálovým útesům, kouzelným lagunám, malebným vodopádům, kokosovým palmám a křišťálově čisté vodě je Koh Samui – hned po Phuketu – druhým nejoblíbenějším thajským ostrovem. K místním zajímavostem patří například vodní park Samui Aquarium, zoo s bengálskými tygry a motýlí muzeum.

Správním centrem ostrova je přístav Nathon. Nejpopulárnějšími plážemi Koh Samui jsou Chaweng a Lamai. V jejich blízkosti se nachází nejvíce luxusních hotelů, penzionů a wellness zařízení. V okolí těchto pláží panuje velmi rušný noční život. Naopak pokud chcete trochu klidu, tak jsou pro vás ideální pláže na severu ostrova u osad Mae Nam, Bophut, Bang Rak (Big Buddha) a Choeng Mon. Tyto pláže jsou totiž mnohem méně navštěvované.

Mezi další oblíbená místa patří Laem Yai, odlehlejší pláže na severním pobřeží s výhledem na ostrovy Angthong nebo Mae Nam. Turisté také často navštěvují rybářskou vesnici Bophut, která se rychle mění v komerční centrum.

Ostrov Koh Samui se rozkládá v tropické monzunové oblasti, což ovlivňuje jeho klima a počasí. Střídají se zde suchá, horká a deštivá období. Ve srovnání s jinými thajskými ostrovy se ovšem počasí na Koh Samui dá označit za relativně sušší. Nejméně srážek zde spadne v únoru. Průměrná teplota vzduchu neklesá po celý rok pod 30 stupňů Celsia. Výkyvy denních teplot v závislosti na ročním období jsou jen minimální. Deště jsou sice časté, ale krátké a příjemné – patří ke koloritu místa. Vítr na Koh Samui vane většinou jen mírný, asi tak do šesti metrů za sekundu. K oblíbeným atrakcím na Koh Samui patří sledování úplňku. Provázejí ho pravidelné měsíční (full moon) party.

zpět

 
Facebook