Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Slovensko > Nízké Tatry

Nízké Tatry - Slovensko

Nízké Tatry - Slovensko

Nízké Tatry jsou nejrozsáhlejším pohořím nejen Slovenska, ale i celých Západních Karpat.  Hlavní hřeben táhne v délce úctyhodných 80 kilometrů. Přechod hřebene Nízkých Tater je velmi okouzlujícím zážitkem, na který nikdy nezapomenete. Nízké Tatry se těší velké přízni turistů. Jsou druhým nejnavštěvovanějším pohořím na Slovensku, po Vysokých Tatrách.

Nízké Tatry jsou druhým největším Národní parkem Slovenska. Nejvyšší horou je skalnatý Ďumbier, který se klene ve výšce 2043 metrů nad mořem.

Východní a západní část

Výstup na Ďumbier je opravdovou výzvou pro všechny vášnivé turisty. Hlavní hřeben se táhne mezi údolím Váhu na severní straně a Hronu na jižní. Sedlo Čertovica pak dělí území na východní část tzv. Královoholské Tatry a západní Ďumbierské Tatry. Nízké Tatry jsou na východě ohraničeny Vemárskou dolinou, která je odděluje od Slovenského ráje.

Strmé Kozí chrbty

Na severu jsou ukončeny horským pásmem trefně nazvaným Kozí chrbty. Dalším předělem je Podtatranská kotlina. Na západě ohraničuje území řeka Revúca, která odděluje území od Velké Fatry. Hiadelská dolina odděluje Nízké Tatry od Starohorských vrchů. Na jihu končí Horehronským podolím.

Krasové jeskyně

Podstatnou část Nízkých Tater tvoří kras. Turisticky nejvýznamnějším je zejména Demänovský kras, Ďumbierský kras a také Važecký i Bystrianský. Krása jeskyní je zcela ohromující a unikátní. Při návštěvě Nízkých Tater rozhodně neopomeňte navštívit tyto krásné jeskyně. Působením vody se tu vytvořily obrovské jeskynní systémy. Nejlákavější atrakcí je komplex Demänovských jeskyní v Demänovské dolině. Navštivte také jeskyně pod vrcholem Ďumbier (v masivu Kozí chrbty). Délka jeskyní se pohybuje okolo úctyhodných 15 kilometrů. Tyto jeskyně mají světový význam. Velkou zajímavostí je také „Jeskyně mrtvých netopierov“ s průvodci – speleology.

Divoká fauna a flóra

Divoká příroda je ohromující. Na dosah civilizace a všech lidských výdobytků je stále ještě panensky čistá a nezkažená příroda. Zní to jako zázrak. Přijeďte se přesvědčit sami. Možná potkáte vlka či rysa. A když budete mít štěstí, tak třeba i kočku divokou, kamzíka nebo veselého sviště. Zdejší fauna a flóra je vskutku bohatá. Hojnost lesů a luk láká k turistice a lenošení. Prostě relaxace jak má být. Národní parkem (NAPANT) byly Nízké Tatry vyhlášeny již v roce 1978. Vlastní výměra parku činí téměř 79 tisíc hektarů.

Trasu z východu, tedy z vrcholu Kráľova hoľa do Donoval či naopak, lze projít po hřebenové cestě Hrdinů Slovenského Národního Povstání, na které se nachází většina horských chat v Nízkých Tatrách. Je to např. Chata M.R. Štefánika, Chata pod Chopkom či Turistická útulna pod Chabencom. Na rozdíl od Vysokých Tater se v Nízkých Tatrách nevyskytuje tolik vodních pramenů, proto je důležité při putování mít na mysli pitný režim. Zimní středisko Jasná pod Chopkom je největší centrum zimních sportů na Slovensku s 21 km sjezdovek a nejmodernějším technickým vybavením. Pro lyžaře, ale i snowboristy tu jsou vyhrazeny freeridové zóny, snowpark a bežecké tratě. V Nízkých Tatrách se nachází několik turisticky přístupných jeskynních systémů. Např. Bystrianska jaskyňa, Demaňovská ľadová jaskyňa, Demanovská jaskyňa Slobody, Jaskyňa mrtvých netopierov, Važecká jaskyňa.

 

  • Doporučujeme
CHOPOK - Demänovská Dolina

CHOPOK - Demänovská Dolina

Slovensko, Nízké Tatry

4 dní od 7 470 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
GORALSKÝ DVOR - Haligovce

GORALSKÝ DVOR - Haligovce

Slovensko, Nízké Tatry

4 dní od 1 740 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
MAGURA - Ždiar

MAGURA - Ždiar

Slovensko, Nízké Tatry

6 dní od 5 190 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
ZELENÝ DOM - Vitanová

ZELENÝ DOM - Vitanová

Slovensko, Nízké Tatry

  • Doporučujeme
ZIVKA - Závažná Poruba

ZIVKA - Závažná Poruba

Slovensko, Nízké Tatry

3 dní od 1 300 Kč včetne všech poplatků

zpět

 
Facebook