Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Řecko > Parga

Parga - Řecko

Parga - Řecko

Již devatenáctou sezonu Vám nabízíme pobyt u Jónského moře v tolik oblíbeném a kouzelném letovisku, kterým bezpochyby Parga je. Má svoji typickou nezapomenutelnou řeckou atmosféru. Zdejší příroda návštěvníkům nabízí koupání v průzračně čistém moři, slunění na několika překrásných plážích, večerní procházky městečkem, posezení v útulných tavernách – to vše se nedá zapomenout...

Parga se nachází na pevnině, na úpatí pohoří Epirus a její nádherné pláže omývá Jónské moře. Přímo naproti Parze se nacházejí nádherné ostrůvky Paxos a Antipaxos, severně ostrov Korfu a  jižním směrem ostrov Lefkáda.

Dominantou městečka je zřícenina hradu, který si nechal postavit Janinský paša Ali – Ali Pasha Tepelenský, večer je hrad nasvícený. Odtud je nezapomenutelný výhled nejen na celé město, připomínající Betlém, ale i na ostrůvek Panagia tiše posazený v moři. Vše se zde prolíná s bujnou subtropickou vegetací, lesnatým pohořím a členitým pobřežím s krásnými zákoutími.

Parga má typickou přímořskou architekturu, barevné domky, které jsou vystavěny kaskádově do svahu. Vytváří barevnou variaci domků, okolní zeleně a průzračného moře. Historie Pargy sahá až do doby kamenné, proto je historie města značně bohatá. Památkou je např. benátský hrad z 11. století, který je na kopci nad městem v centru. Je to ideální místo pro odpolední procházku.

K výletům i k seznámení s okolní přírodou je možné využít místní nabídky zapůjčení kol, šlapadel, skútrů či aut. Je zde i nabídka organizovaných lodních výletů, které vřele doporučujeme všem návštěvníkům. Pokud se i Vy rozhodnete strávit dovolenou v Parze, budete moci právem tvrdit, že jste navštívili jedno z nejkrásnějších a nejmagičtějších míst v Řecku.

Místo, kam se vrací rád každý, kdo vnímá krásy přírody. Doporučujeme proto navštívit nedaleké pláže PISO KRIO NERI, LICHNOS, POGO, AGIOS YIANNIS a spousty dalších. Krásné scenérie také nabízí nedaleká vesnička ANTHOUSA s další překrásnou zříceninou starověkeho hradu.

Nedaleko Pargy se mimo jiné nachází věštírna Nekromanteion zasvěcená Hádovi, vládci podsvětí, a jeho ženě Persefoně. Jsou zde k vidění některé původní zdi, okna, tajuplné schody, chodby atd. Cca 10 km od letoviska se vlévá do moře řeka Acheron ( bájná řeka Stix ),  známá dle pověsti o převozníkovi Charonovi, který převážel duše zemřelých do Hádovy říše mrtvých.

Počasí v Parze je na naše poměry velmi teplé a příjemné. Průměrná letní teplota v této oblasti se pohybuje těsně na hranici 35°C. V zimních měsících není zima tolik znát. Teploty se zde pohybují okolo 5°C.

PRŮMĚRNÉ ROČNÍ TEPLOTY A ÚDAJE:

Počasí v městečku Parga
 měsíc  denní teploty
 délka slunečního svitu
 úhrn srážek
 květen  24°C   9 hodin   3,5 cm 
 červen
 28°C   11 hodin
 1 cm
 červenec  31°C  11,5 hodin  1,4 cm
 srpen  32°C  11 hodin  2,1 cm
 září  27°C  8,5 hodin
 6,9 cm
 říjen  23°C  6 hodin  13,5 cm

Aktuální počasí najdete na web kameře on-line zde

 

 

 

 


  • Doporučujeme
Apartmány Elena ***+

Apartmány Elena ***+

Řecko, Parga

  • Doporučujeme
Apartmány Fotis House **+

Apartmány Fotis House **+

Řecko, Parga

  • Doporučujeme
Hotel Lichnos Beach *****

Hotel Lichnos Beach *****

Řecko, Parga

  • Doporučujeme
Hotel Parga Beach ****

Hotel Parga Beach ****

Řecko, Parga

  • Doporučujeme
Penzion Sakis - Parga - Řecko

Penzion Sakis - Parga - Řecko

Řecko, Parga

  • Doporučujeme
Penzion Silvia - Parga - Řecko

Penzion Silvia - Parga - Řecko

Řecko, Parga

Parga - historie  městečka

Parga,  stejně jako jiné řecké vesničky je bohatá na svoji historii. Historické nálezy v  Parze poskytují důkazy o tom, že tuto oblast znali lidé už v době kamenné. Hmatatelné a lépe viditelné památky se však dochovaly až  z  období mnohem pozdějších.

V minulosti se Parga  střídavě ocitala pod nadvládami různých národů, ať už to byli Benátčani, Turci, Rusové nebo Britové  z nichž každý tu po sobě zanechal stopu. Jednou z nich je například benátský hrad původně z 11. století, jehož pozůstatky můžeme dodnes obdivovat jako dominantu městečka i když nyní jako zříceninu hradu ioaninského paši Ali. Díky své poloze je hrad  ideálním cílem k večerní  procházce, neboť se zde naskýtá  nádherný výhled  do širokého okolí. Pokud je dobrá viditelnost, je možné zahlédnout protější ostrovy Paxos a Antipaxos, Lefkada či Korfu.

Turistickým místem byla Parga prohlášena až roku 1963.Parga má pouze 2 500 místních obyvatel. V době sezony tento počet však přesahuje i 10.000 návštěvníků.

Starobylé město má okouzlující atmosféru a představuje vše co je nutné pro romantickou dovolenou....

zpět

 
Facebook