Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Řecko > Korfu

Korfu - Řecko

Korfu - Řecko

Korfu - smaragdový ostrov, jeden z nejsevernějších a také nejzelenějších ostrovů v Jónském moři, ale i v celém Řecku, je právě ostrov Korfu. Svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství překrásných přírodních scenérií, zasazených do tyrkysově zbarveného moře s křišťálově čistou vodou. Ostrov poskytuje turistům vše - vzácné pamětihodnosti, panenskou přírodu, klid na kouzelných písečných a oblázkových plážích s pozvolným vstupem do moře a nezapomenutelná ponoramata.

Korfu řecky Kérkyra má rozlohu 592,877 km2 a 107 879 obyvatel. Ostrov je zároveň stejnojmennou prefekturou v kraji Jónské ostrovy s hlavním městem přístavem Kerkyra s přibližně 35.000 obvyvateli. Stará část města je od roku 2007 součástí kulturního dědictví UNESCO.

Prodej samostatných zpátečních letenek na Korfu 5.990,- Kč/osobu

         Volejte NON STOP:  603 476 467

Korfu stojí z velké části na turistickém ruchu, dále na pěstování oliv (počet olivovníků na ostrově se odhaduje na 3,5 - 5,5 miliónu a o Korfu se proto právem tvrdí, že je nejzelenějším z řeckých ostrovů). Také se zde pěstuje   Kumguat  - trpasličí pomeranč, který se prodává nejčastěji jako proslazené celé plody, marmeláda, a dále se z něj vyrábí tradiční sladký alkoholický nápoj (likér) stejného jména.

Korfu - perla v Jónském moři

Korfu - perla v Jónském moři. Svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství překrásných přírodních scenérií, zasazených do tyrkysově zbarveného moře s křišťálově čistou vodou.

Nekonečné olivové háje, vonné eukalypty, cypřiše ukrývají malebné, časem zapomenuté vesničky, kláštery, jejichž kamenné zdi neprozradí stará tajemství a události.

Korfu díky svému příznivému subtropickému klimatu je vyhledáván návštěvníky od května do října. Už i rakouská císařovna Sisi si zamilovala tento nádherný a vońavý ostrov, proto si zde také nechala vystavět krásný letohrádek Achillion, kde trávila podstatnou část svého pestrého života. 

Kerkyra – kouzelné město plné historie, doporučujeme jí navštívit zejména na sklonku dne. Je zde ta pravá řecká atmosféra, neboť ten pravý život zde začíná až večer.

Za zmínku také stojí místní tradiční a jedinečná korfská kuchyně, která nadchne i ty nejnáročnější gurmány.

Korfu - video - Agios Georgios, Acharavi, Kerkyra

Průměrné roční teploty na Korfu a další údaje

Statistiky Led Úno Bře Dub Kvě Čer Črc Srp Zář Říj Lis Pro
Průměr. denní sluneční svit (hod.) 4 5 7 7 9 10 12 11 9 6 4 2
Nejvyšší teplota [°C] 14 15 16 19 23 28 31 32 28 23 19 16
Nejnižší teplota [°C] 13 13 14 15 18 22 23 24 23 21 17 14
Počet dnů se srážkami 13 11 9 7 5 2 1 1 5 9 12 1

 

Korfu - aktuální počasí

  • Doporučujeme
  • Lastminute
Korfu - Hotel Marie **

Korfu - Hotel Marie **

Řecko (Acharavi), Korfu

15 dní od 8 990 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
  • Lastminute
Vila CLAIRE

Vila CLAIRE

Řecko (Acharavi), Korfu

11 dní od 14 590 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
  • Lastminute
Vila MERY

Vila MERY

Řecko (Acharavi), Korfu

15 dní od 10 290 Kč včetne všech poplatků

Jednopatrový dům v klidné části Acharavi a velmi blízko u pláže. Dům je oplocený s možností parkování 2 aut. Na dvorku je zahradní nábytek a gril. V blízkosti jsou restaurace a obchůdky. Centrum Acharavi je ve vzdálenosti zhruba 700 m.

  • Doporučujeme
  • Lastminute
Depandance hotelu Alkyon **+ vila LOLA

Depandance hotelu Alkyon **+ vila LOLA

Řecko (Agios Georgios), Korfu

15 dní od 10 290 Kč včetne všech poplatků

Vila Lola je součástí hotelu Alkyon, kde je možné zajistit stravování formou polopenze. Nachází se 30 m od nádherné pláže. Hosté vily mohou využívat bazén s lehátky u hotelu Alkyon.

  • Doporučujeme
  • Lastminute
Pantheon Hall **+

Pantheon Hall **+

Řecko (Mesongi), Korfu

9 dní od 13 990 Kč včetne všech poplatků

Hotel Pantheon Hall se nachází v oblíbeném letovisku Messongi na jihovýchodě ostrova Korfu, zhruba 50 m od písčito-oblázkové pláže s nabídkou vodních sportů a jen několik málo desítek metrů od obchodů, taveren a barů. Pobyt zde doporučujeme všem věkovým kategoriím. Nachází se 21 km od hlavního města ostrova Kerkyra a letiště. Pár desítek metrů od hotelu se je obchod, taverny a restaurace.

zpět

 
Facebook