Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Řecko > Korfu > Acharavi

Acharavi - Korfu

Korfu - Řecko

Letovisko Acharavi leží přibližně uprostřed severního pobřeží ostrova a ve vzdálenosti 37 km od města Korfu. Nedaleko Acharavi se nachází několik dalších známých letovisek - Roda, Sidari, Kassiopi, se kterými jej spojuje pravidelná autobusová doprava. Toto nově vybudované, pěkné letovisko, se rozkládá podél jedné z nejdelších písečných pláží ostrova, proslulé velmi čistým mořem.

Celková délka pláže je přes 8 kilometrů a vzhledem ke své délce nabízí jak rušná místa, tak klidné až osamělé úseky. V Acharavi je velké množství restaurací, barů, diskoték, supermarketů a obchodů. V oblasti je také řada bazénů se sladkou vodou, které jsou volně přístupné návštěvníkům. Acharavi se nachází na úpatí hory Pantokrator 906 m.n.m.a okolní, mírně zvlněná krajina je vhodná jak pro cyklistické výlety podél pobřeží, tak pro pěší turistiku. V blízkosti se nachází poloslané jezero Antinioti známé z Durrellových knih. V letovisku se nachází vodní zábavný park  Hydropolis.

Letovisko Acharavi je poměrně mladá vesnička, nicméně její historie sahá až do prehistorického období zhruba 3 tisíce let př. n. l. V okolí zde byly nalezeny jedny z nejstarších pozůstatků původního osídlení -  prehistorické památky jsou uloženy v archeologickém muzeu ve městě Kerkyra, velmi zajímavé jsou zbytky římských lázní, na které návštěvníky upozorňuje informační cedule. 

Letovisko je vhodné pro všechny věkové kategorie, nachází na severním pobřeží ostrova Korfu s úžasným výhledem na albánské pohoří Dinarid a západním směrem na soustroví Othoni......

zpět

 
Facebook