Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Norsko > Rybolov v Norsku

Rybolov v Norsku - Norsko

Rybolov v Norsku - Norsko

Norsko (zastarale Norvežsko,ale také celým názvem Kongeriket Norge (Norské království), Kongeriket Noreg, v řeči národnostní menšiny Sámů Norga) je stát ve Skandinávii. Se svou rozlohou 323 758 kilometrů čtverečních zaujímá 8. místo v Evropě. Má přibližně 4,7 mil. obyvatel, z nichž zhruba 5,6 % má zahraniční původ (včetně evropských zemí). Hlavním městem je Oslo se zhruba 875.000 obyvateli. Státním zřízením Norska je unitární stát a parlamentní monarchie. Sousedí se Švédskem na většině jihovýchodní hranice, Finskem a Ruskem na severovýchodě. S Ruskem vede spor o dělící linii teritoriálních vod v Barentsově moři. Pod norskou suverenitu patří rovněž arktické souostroví Svalbard (Špicberky) a ostrov Jan Mayen v blízkosti Islandu. Administrativně dosud patří Norsku také ostrov Bouvetøya v jižním Atlantiku. Země si činí nárok i na Ostrov Petra I. v jižním Pacifiku a teritorium Země královny Maud (Dronning Maud Land) v Antarktidě. Norsko je převážně hornatá země, s nejvyšší horou Galdhøpiggen, která měří 2469 metrů. Nedaleko ní také leží dva norské ledovce Jostedalsbreen a Jotunheimen, lákající každý rok tisíce turistů. Na mezinárodní silnici E16, spojující Oslo s Bergenem na západním pobřeží Norska, se nachází nejdelší dopravní tunel na světě (Lærdal, 24,5 km dlouhý).

Reliéf Norska byl modelován mnoha ledovci, na západním pobřeží jsou četné fjordy, které vznikly zatopením ledovcových údolí. Pobřeží je členité, příkré a fjordové s mnoha drobnými ostrovy a zálivy.

K jihovýchodu je pobřeží méně členité a pozvolné, ale přemodelování ledovci je také patrné. Celým Norskem se od jihu táhne Skandinávské pohoří s velmi početným zaledněním. Skandinávském pohoří se nachází největší pevninský evropský ledovec Jostedalsbreen.

Podnebí Norska je ovlivněno oceánem, zejména systémem Golfského proudu.  Jižní oblasti Norska jsou řazeny k mírně teplému, vlhkému podnebí západních pobřeží. Nejvíce srážek spadne na podzim. Severně od  Alesundu až k 70° s. š. se táhne podnebný pás, který odpovídá mírně teplému podnebí západních podnebí s chladným létem. Na východ od Skandinávského pohoří se táhne pás mírně studeného kontinentálního podnebí s chladným létem. Oblast jižního Skandinávského pohoří je pod vlivem horského podnebí. Za polárním kruhem panuje podnebí tundry.

Norsko nabízí velmi překrásné přírodní scenérie a vody plné ryb, vhodné ke sportovnímu i komerčnímu rybolovu.

 

Průměrné roční údaje:


místo nadmořská výška (m)    teplota v lednu (°C)    teplota v červenci (°C)    teplota v roce (°C)    srážky v roce (mm)

Blindern (Oslo) 94 −4,3 16,4 5,7 763
Florida (Bergen) 12 1,3 14,3 7,6 2250
Værnes (Tronheidm) 12 −3,4 13,7 5,0 892
Langnes (Tromso) 8 −3,8 11,8 2,9 1000  • Doporučujeme
Brettesnes LOFOTY, lov HALIBUTA - letecky

Brettesnes LOFOTY, lov HALIBUTA - letecky

Norsko, Rybolov v Norsku

8 dní od 28 900 Kč včetne všech poplatků

Osada Brettesnes leží v zátoce ostrova Storemolla v souostroví Lofoty. Storemolla a okolní ostrovy se pyšní rozeklanými skalními štíty, které na svém úpatí pokryté porostem křovin a zelené trávy spadají do moře. Voda v moři je průzračná tak, jak ji v Norsku z jiných míst neznáme, což spolu s bílým pískem pokrývajícím dno a okolními horami vytváří bezpočet úžasných přírodních scenérií. Nevíte, zda jste skutečně v Norsku nebo na Novém Zélandu či ve Skotsku. Za nízké oblačnosti máte pocit, že jste se ocitli na Pandoře mezi ostrovy vznášejícími se v oblacích ve filmu Avatar.

  • Doporučujeme
ENVIKA - JARNÍ, LETNÍ A PODZIMNÍ TAH TRESEK + BÍLÉ NOCI V EINVICE - letecky

ENVIKA - JARNÍ, LETNÍ A PODZIMNÍ TAH TRESEK + BÍLÉ NOCI V EINVICE - letecky

Norsko, Rybolov v Norsku

8 dní od 19 990 Kč včetne všech poplatků

Osada Einvika se nachází na malém poloostrově v Norsku, oblast Nord Trondelag, okres Flatanger. Rybářská základna je typický norský prázdninový dům, který se nachází pouze 70 m od loděnice, která pro naše klienty disponuje 3 loděmi (17 stop, motory 20 - 30 hp), vybavenými sonarem a stolem na filetování.

  • Doporučujeme
HENNES - LOFOTY, lov tresky Skrei - letecky

HENNES - LOFOTY, lov tresky Skrei - letecky

Norsko, Rybolov v Norsku

8 dní od 28 900 Kč včetne všech poplatků

Apartmánový dům se nachází v osadě Hennes, nedaleko Hadselfjordu, který odděluje souostroví Vesteraly a Lofoty. Tresky obecné, zvané v Norsku Skrei, jsou původem z Barentsova moře, které je pro ně ideálním prostředím. Vysoká kvalita vody a dostupná potrava vytvářejí pro tresky Skrei nejvhodnější životní podmínky. Jednou za rok se miliony tresek vydávají na cestu podél pobřeží Norska k souostroví Lofot, které leží 400 km severně od polárního kruhu.

zpět

 
Facebook