Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Maďarsko > Sárvár

Sárvár - Maďarsko

Sárvár, nacházející se v západní části země, 120 kilometrů od Vídně a Grazu a 193 km od Budapešti, je malé příjemné městečko, bohaté na kulturně historické památky a turistické pozoruhodnosti. Sárvár byl důležitou křižovatkou vojenských cest v antice; důkazem jeho strategické úlohy je skutečnost, že již před tisíci roky se mohlo pyšnit pevností a od 16. století byla tato oblast významným střediskem učenosti a kultury. Pramen prýštící z hloubky 2000 m poskytuje léčivou vodu o teplotě 83°C, obsahující alkalie, chloridy, bróm, jód a četné stopové prvky. Odpařený solný roztok se používá pro léčení astmatu a chorob horních dýchacích cest. Jako koupelová kúra se může s vynikajícími výsledky používat pro léčení poruch pohybového ústrojí, při reumatismu, při neplodnosti, pro pooperační rehabilitace a při potížích vegetativního nervového systému.

Příznačnou stavbou města je ve středověku vybudovaný hrad Nádasdy-vár. Bílá věž se vstupní

 branou, obloukový most a do nepravidelného pětiúhelníku tvarované vnitřní nádvoří charakterizují renezanční hradní zámek, kdysi obehnaný vodním příkopem a dnes v jeho místech obklopený platanovým parkem. V přilehlém arboretu se na ploše 10 ha nachází nespočet vzácného rostlinstva, více než 350 druhů stromů a keřů, i tisy a duby pamatující více než sto let.

Ze sedmi vodních ploch se skládající jezero k projížďkám na člunech, břehy řeky Rába, Divoká zahrada i lesopark v okolí městečka v sobě tají nejednu pozoruhodnost pro každého návštěvníka bez ohledu na jeho věk.

V prosinci roku 2002 otevřel hostům brány nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí se skutečně světovou úrovní. Lázně a park o rozloze 55 000 m2 s vodní hladinou přesahující 3600 m2 vítají návštěvníky, kteří touží po oddechu, vzpruze a osvěžení. V tomto náročně vybaveném zařízení se kromě zdravotnických služeb klade velký důraz na poskytování stále populárnějších rekreačních a zdraví utužujících služeb wellness.
V lázních si najde pro sebe vhodné služby každá věková kategorie. Osobité služby se nabízejí lázeňským hostům, ale stejně tak se dostane nezapomenutelných zážitků i rekreujícím se rodinám, mládeži a dětem.

Z termálních zřídel vyvěrající teplá voda je jedním z nejstarších léčiv lidstva. Vědělo se to již před mnoha staletími a od těch dob dodnes je tento přírodní léčivý prostředek využíván. Okolí Sárvár skrývá dva termální prameny, jeden v hloubce 1200 m o teplotě 43°C a druhý s vysokým obsahem solí v hloubce 2000 m s teplotou 83°C .

 

Alkalicko-hydrogenkarbonátový a sodíko-chloridový léčivý pramen je především vhodný při léčbě vleklých chorob pohybového ústrojí, ale i pro rehabilitační kúry na dohojení zlomenin kostí, vykloubenin, podvrtnutých kloubů , svalových zhmožděnin a následnou léčbu po sportovních úrazech, vynikající je i při léčbě některých ženských chorob.
Kontraindikace: nemoci koronárních tepen, křečové žíly, případy náhlé dechové a kardiovaskulární nedostatečnosti, nakažlivé choroby.

Pod dohledem našich revmatologů s vysokou odborností se na Váš zdravotní stav přímo na míru „ušije“ z různých procedur složená optimální léčba. Hostům nabízíme i další služby navíc nad rámec tradičního lázeňství a balíčky v rozsahu od jednoho do tří týdnů. Každá kúra se zahajuje lékařským vyšetřením, při kterém je sestaveno složení individuálního léčebného programu. Jako terapie se nabízejí nejrůznější druhy masáží a vodoléčby, ošetření elektroléčbou a kyslíkem i pohybové programy pro jednotlivce resp. skupiny.

  • Doporučujeme
DANUBIUS HEALTH SPA RESORT SÁRVÁR

DANUBIUS HEALTH SPA RESORT SÁRVÁR

Maďarsko, Sárvár

  • Doporučujeme
PARK INN - Sárvár

PARK INN - Sárvár

Maďarsko, Sárvár

zpět

 
Facebook