Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Chorvatsko > Makarská riviera

Makarská riviera - Chorvatsko

Makarská riviera - Chorvatsko

Makarska leží 60 km jižně podél pobřeží od Splitu a 140 km severně od Dubrovníku. Díky svojí výhodné poloze na spojnici mezi Splitem a Dubrovnikem (směrem do vnitrozemí se nachází hora Biokovo, a pak je bosenská hranice) a krásné krajině sem již v první polovině 20. století začali jezdit turisté (i z tehdejší ČSR); následně se celé oblasti začalo říkat Makarská riviéra. Město také proslulo svojí promenádou s malými obchůdky a kavárnami. Jedinými významnějšími stavbami zde je kostel z 18. století a františkánský klášter.

Malá obec Brist, klidné letovisko s přístavem ve stejnojmenné zátoce v jižní části Makarské riviery, na úpatí masivu Rilič, 2 km severozápadně od letoviska Gradac.

V obci stojí novorománský farní kostel a na nábřeží je též několik starých pozdně barokních domů. V okolních zátokách jsou příjemné pláže z drobných oblázků typických pro Makarskou riviéru. Především ty přispěly k tomu, že Brist je s oblibou navštěvován jako příjemné a poklidné letovisko.

  • Doporučujeme
Hotel Biokovka

Hotel Biokovka

Chorvatsko, Makarská riviera

  • Doporučujeme
Hotel Rivijera

Hotel Rivijera

Chorvatsko, Makarská riviera

Hotel se nachází asi 100 m od moře, na začátku letoviska Makarská v rozlehlém parku - vhodné pro rodiny s dětmi, 800 m od centra. Oblázkové pláže.

  • Doporučujeme
Vila Diana

Vila Diana

Chorvatsko, Makarská riviera

Moderně zařízené velké apartmány s klimatizací (platí se na místě), SAT TV, s vybaveným kuchyňským koutem a lednicí, sprchou, WC a Wi-Fi. Apartmány mají prostorné balkony směrem k moři. Vila Diana se nachází 90 metrů od oblázkové pláže vhodné i pro děti.

zpět

 
Facebook