Specialista na Řecko a řecké ostrovy,
Chorvatsko, Itálie - Bibione.

Informace a rezervace 603 476 467

Nabídka zájezdů > Česká republika > Beskydy

Beskydy - Česká republika

Beskydy - Česká republika

Beskydy je tradiční označení pro typ pohoří v Karpatech. Konkrétně se vyskytují na severovýchodní  Moravě v oblasti Valašsko a přilehlé části českého Slezska, v jižním Polsku, na severním Slovensku v části Oravy a v západní části Ukrajiny. Východní hranice výskytu Beskyd je sporná. Beskydy jsou většinou zalesněné pohoří s oblými vrcholy, jen občas vystupuje na povrch skála. Nejvyšším vrcholem v pohořích beskydského typu je Babia hora (1725 m) v Oravských Beskydech. Jiné zdroje uvádí jako nejvyšší horu beskydských pohoří Hoverlu (2061 m) ležící v Čornohorské polonině na jihozápadě Ukrajiny.

Moravskoslezské Beskydy se vypínají nad Frenštátskou brázdou, ohraničeny jsou z jihu brázdou Rožnovskou. Řeka Ostravice člení pohoří na dvě skupiny. Na východě je to masiv Lysé hory, Travnatého a Ropice. Západně od řeky Ostravice se pásmo odolných hornin ( Smrk, Kněhyně a Radhošť) zmenšuje a s ním i celá Radhošťská hornartina. Od ní je Smrk oddělen hlubokým údolím Čeladenky. Jižně od Rožnovské brázdy pokračuje pohoří skupinou Vsetínské vrchy ( Vysoká a Vsacká Tanečnice), které charakterizují povlovné svahy a celkově jde o krajinu s mírnými, měkkými tvary. Na západ od toku Vsetínské Bečvy navazují na tuto skupinu Hostýnské vrchy (Kelčský Javorník a Hostýn), spadající celkem prudce k severu.

Turisticky i rekreačně jsou Beskydy atraktivní území. Přírodně nejzachovalejší části Beskyd jsou chráněny sítí rezervací a národních parků, to jsou Babia hora, Gorce, Magura a Bukovské vrchy. Mezi zimní střediska na území České republiky patří Pustevny a Bumbálka. Významná sídla oblasti jsou Rožnov pod Radhoštěm (proslavený především historickým stylovým skanzenem), Frenštát pod Radhoštěm ( skokanské můstky), Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov ( hraniční přechod). V Polsku potom hlavně město Žywiec.

  • Doporučujeme
BIKE & WELLNESS HOTEL BAUER - Bílá

BIKE & WELLNESS HOTEL BAUER - Bílá

Česká republika, Beskydy

3 dní od 1 920 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
MESIT - Horní Bečva

MESIT - Horní Bečva

Česká republika, Beskydy

3 dní od 1 680 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
PETR BEZRUČ - Malenovice

PETR BEZRUČ - Malenovice

Česká republika, Beskydy

3 dní od 1 320 Kč včetne všech poplatků

  • Doporučujeme
RETASO - Horní Bečva

RETASO - Horní Bečva

Česká republika, Beskydy

3 dní od 1 340 Kč včetne všech poplatků

zpět

 
Facebook